Kitap

Simyacı Sözleri ve Alıntıları

İçinizdeki hazineyi keşfetmeyi sağlayan bu mükemmel kitabın, Simyacı sözleri ve alıntılarıyla sizlerleyiz. Sizler de beğendiğiniz alıntıları bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Simyacı Kitabından Alıntılar

“Öyle zamanlar vardır ki insan hayat ırmağının akış yönünü değiştiremez.”

“İnsanın geride bırakmış olduklarını düşünmemesi olanaksızdır.”

“En karanlık an şafak sökmeden önceki andır.”

“Kimse bilinmezden korkmamalı, çünkü herkes istediği ve ihtiyaç duyduğu şeyi ele geçirebilir.”

“Üzerinde yaşadığımız dünya, bizim daha iyi ya da daha kötü olmamıza göre, daha iyi ya da daha kötü olacaktır. Aşkın gücü işte burada işe karışır, çünkü sevdiğimiz zaman, olduğumuzdan daha iyi olmak isteriz.”

“Ben ne geçmişte, ne de gelecekte yaşıyorum. Benim yalnızca şimdim var, ve beni sadece o ilgilendirir. Her zaman şimdide yaşamayı başarabilirsen mutlu bir insan olursun.”

“Dünyanın ruhu insanların mutluluğu ile beslenir. Ya da mutsuzluklarıyla, arzuyla, kıskançlıkla…”

“Bir düşün gerçekleşmesini bir tek şey olanaksız kılar; başarısızlığa uğrama korkusu.”

“Yüreğine acı korkusunun, acının kendisinden de kötü bir şey olduğunu söyle. Düşlerinin peşinde olduğu sürece hiçbir yürek acı çekmez.”

“Üzerinde yaşadığımız dünya, bizim daha iyi ya da daha kötü olmamıza göre, daha iyi ya da daha kötü olacaktır. Aşkın gücü işte burada işe karışır, çünkü sevdiğimiz zaman, olduğumuzdan daha iyi olmak isteriz.”

“Hazineye ulaşmak için işaretlere dikkat etmen gerekiyor. Tanrı, herkesin izlemesi gereken yolu yeryüzüne çizmiştir, yazmıştır. Senin yapman gereken, senin için yazdıklarını okumak yalnızca.”

“Öyleyse neden yüreğimi dinlemek zorundayım? Çünkü onu susturmayı hiçbir zaman başaramazsın…”

 

Sanırım ne yaparsak yapalım bütün bu yolculuk boyunca kendimizi yani yüreğimizi dinlemek zorundayız. Ne zaman ondan uzaklaşsak yalnız kalıyoruz, bir şeyler için oldukça fazla zorlanıyoruz. Herkesin dinlemesi ve dinlenmesi gereken bir şeyler vardır. Belki de herkesi dinlemekten o kadar çok yorulmuşuzdur ki sadece kendimizi dinlemeyi unutuyoruzdur, siz ne düşünüyorsunuz? Bu kitap sizlerde hangi düşünceleri oluşturuyor? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz. Her kitap bir Dünya ve bizim bu dünyayı yorumlayacak birden çok kişiye ihtiyacımız var.

 

Simyacı kitabına D&R üzerinden ulaşabilirsiniz. Yazı ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz. Latince alıntılar yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Mobil uygulamalarımızı indirmediyseniz de aşağıdaki görsele tıklayarak mobil uygulamamıza ulaşabilirsiniz.infreza mobil

Anıl ALAN

Merhaba! Ben Anıl, şu anda Amerika bazlı bir şirkette Software Developer olarak çalışıyorum. InFreza'nın kurucu ortağıyım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu