Teknoloji

Play Store’dan Uygulama İndiremiyorum Hatası Çözümü 2023 [Güncel]

Android telefonlarda sık sık rastladığımız Google Play Store’dan Uygulama İndiremiyorum hatası çözümünü sizler için 3 ana maddede çözmeye çalıştık. Eğer hatalarınız buradaki çözümlerle de çözülmüyorsa lütfen bizlere yorum bölümünde aldığınız hatayı iletiniz.

1. Uçuş Modunu Aç / Kapa Yapın

Uçuş modunu açıp kapatarak ağınızla ilgili olabilecek herhangi bir bug olasılığını kontrol etmiş oluyorsunuz. Ağınıza erişiminiz uçuş modunu açınca gideceğinden internet bağlantınızla ilgili sorunu tespit edebilirsiniz. Ek olarak bu kısımda internet hızınızı kontrol etmeniz için herhangi bir Youtube videosunu açıp ileri geri seri sarabilirsiniz. Bu şekilde internet hızınızla oluşabilecek problemleri de anlamış oluruz.

uçuşmodu e1652801855166

2. Play Store Önbelleğini ve Verileri Temizleyin

Google Play Store da dahil olmak üzere kullandığınız bütün uygulamalar bazı verileri daha kolay ve hızlı sunmak için ya da başka diğer sebeplerle bazı verileri ön belleğe kaydeder. Önbelleği temizleyerek uygulamadaki giriş yapılmış hesap bilgileri de gidecektir. Dilerseniz öncelikle güncellemeleri kaldırabilirsiniz. Bu şekilde uygulama ilk indirildiği daha doğrusu kurulu geldiği halindeki gibi olacaktır. Ardından uygulamanın tekrardan güncellenmesini bekleyerek güncelleme sırasında doğmuş olabilecek hataları düzeltmiş olursunuz. Önbelleği temizleme adımı için de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Telefonunuzdan ayarları açın ve uygulamalarınıza giriniz.
  2. Uygulama yöneticisi kısmından Google Play Store uygulamasını bulun ve üstüne tıklayın.
  3. Açılan ekranda depolama alanı seçeneğine tıklayınız.
  4. Açılan ekranda telefonunuzun dil tercihine göre önbelleği temizleye tıklayınız.playstoreonbellegitemizleme e1652801893709

3. Uygulama Tercihlerinizi Sıfırlayın

Yukarıdaki adımlarda da sorununuz çözülmediyse son olarak uygulama tercihlerinizi sıfırlayabilirsiniz. Uygulama tercihlerini sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Telefonunuzdan ayarları açın ve uygulamalarınıza giriniz.
  2. Ayarlar ekranında sağ üst köşede yer alan üç nokta butonunu seçin. Açılan menüdeki “Uygulama tercihlerini sıfırla” seçeceğine tıklayarak sıfırla butonuna tıklayınız.
  3. Bu işlem sonucunda telefonunuzu yeniden başlatıp tekrardan herhangi bir uygulamayı ya da bizim InFreza mobil uygulamamızı indirebilirsiniz. :)

uygulamatercihlerinisifirlama e1652801932137

Bunları uyguladığınızda hala çözülmüyorsa Google Play Support üzerindeki sebeplerden olan güçsüz bir kablosuz ağ kullanmadığınızdan emin olunuz. Depolama alanınızın yeterli olduğundan emin olunuz. Telefonunuzda herhangi bekleyen bir android güncellemesi olmadığından emin olunuz.

Burada sizler için eklediğimiz adımlar aslında birçok kullanıcı tarafından bilinen ve denenen şeylerdir. Fakat yine de bütün adımları denediğinizden emin olunuz.

Yukarıdaki uyguladığınız bütün adımlara rağmen Google Play Store‘dan Uygulama İndiremiyorum sorununuz çözülmediyse bizlerle alternatif çözümler için yorum bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Anıl ALAN

Merhaba! Ben Anıl, şu anda Amerika bazlı bir şirkette Software Developer olarak çalışıyorum. InFreza'nın kurucu ortağıyım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu