GenelNedir

Volim Nedir? Volim İçki Fiyatı ve Volim Alkol Oranı Kaçtır?

Bu yazımızda sizlere Volim nedir? Volim içki fiyatı ne kadar? ve Volim alkol oranı kaçtır? gibi sorulara yanıt verdik.

UYARI!

Alkol içeceğiniz vakit kararınca olmasında ve başka insanları rahatsız etmeyecek durumda olmaya özen gösteriniz. Alkollüyken araç kullanmamaya ve olası kazalara sebebiyet verebilecek durumlardan da uzak durmaya dikkat ediniz.

Volim Nedir?

içeriğinde yüzde 14.4 oranında alkol bulunan mayalı bir içki türüdür Volim. Üzerindeki ambalajı dolasıyla çokça kafa karışıklığına sebep olabilmekte ve alkol olduğu çoğu zaman anlaşılamamaktadır. Volim, beyaz şarap karışımı ve tatlandırıcı katılmış alkol sınıfında yer almaktadır. Alkol tüketicileri arasında alkollü kokteyl şeklinde de anılmaktadır. İçimi rahat, aromatik ve damakta güzel bir tat bırakmakta olduğundan çok fazla tercih edilmektedir tüketiciler tarafından.

Volim Ne Kadar?

3 Ocak tarihi itibariyle yayımlanan bildirgeye göre Volim çeşitleri ve Volim fiyatları altmış türk lirası olarak belirlenmiştir.

  • Limonlu volim fiyatı: 60 Türk Lirası
  • Karpuzlu volim fiyatı: 60 Türk Lirası
  • Elmalı volim fiyat: 60 Türk Lirası
  • Çilekli volim fiyatı: 60 Türk Lirası
  • Kolalı volim fiyatı: 60 Türk Lirası
  • Karışık meyveli volim fiyatı: 60 Türk Lirası
  • Shot Votka içeceği aromalı volim fiyatı: 60 Türk Lirası
  • Vişneli volim fiyatı: 60 Türk Lirası
  • Karpuz çilek volim fiyatı: 60 Türk Lirası
  • Enerji içeceği aromalı volim içki fiyatı: 60 Türk Lirası

Volim Nedir? Volim İçki Fiyatı ve Volim Alkol Oranı Kaçtır?

Volim İçeceğin Yanında Ne İyi Gider?

Taze meyveleri dilimleyip bir tabak hazırlayabilirsiniz, kuru yemiş ve atıştırmalık gıdalar da meze niyetine bulundurabilirsiniz. Dilimlenmiş turşu, cips ve kraker de bunların yanında tercih edilebilir ürünler arasında yer almaktadır.

Volim Kaç Mililitre?

Volim kokteyl şişeleri standart bir şekilde 240 mililitre olarak satışa sunulmaktadır.

Kaç Volim İle Sarhoş Olabilirsiniz?

Hızlı içmeniz durumunda 3 ila 4 adet volim sizi mayıştırabilir. Kararında tüketmenizde fayda var.

İçkilerin Alkol Oranları Nedir?

Votka yüzde 40-45 aralığında, rakı yüzde 45-50 aralığında, viski yüzde 43, konyak yüzde 40, likör yüzde 24 ila 60 aralığında değişebilmekte, brendi yüzde 50 ve cin de yüzde 47 oranında alkol içermektedir. Bununla birlikte bahsettiğimiz gibi volim de yüzde 14.4 oranında alkol içermektedir.

Volim Nedir? Volim İçki Fiyatı ve Volim Alkol Oranı Kaçtır?


Şarap Çeşitleri | Kırmızı Şarap ve Beyaz Şarap Markaları adlı içeriğimizi okuyabilirsiniz. Sizlere şarap çeşitleri, kırmızı şarap ve beyaz şarap markalarından bahsettik. En çok aratılan şaraplardan olan Leona blush, öküzgözü şarap, angora şarap, merlot şarap, buzbağ şarap, meyveli şarap, cielo şarap hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Bira Çeşitleri | 2023 Güncel Bira Fiyatları Bu içeriğimizde sizlere; farklı bira çeşitlerini, Guinness, Schneider Weisse, Corona, Carlsberg, Amsterdam, Efes Pilsen, Bomonti, Beck’s, Budweiser, Tuborg bira alkol oranlarını, 2023 güncel bira fiyatlarını sunduk.

Hakan ASLAN

Doğuş Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü okumakta olan genç bir mühendis adayı olmakla birlikte dünyayı anlamlandırma çabası içinde olup araştırma hevesini yitirmeyen bir bireyim.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu