Teknoloji

Apple / iPhone Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple / iPhone Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır? iPhone telefonunuzun ya da apple cihazlarınızın orijinalliği nasıl sorgulanır?

Apple cihazları, günümüzde en çok kullanılan teknolojik cihazlar arasındadır. iPhone, iPad, Macbook ve Apple Watch gibi cihazlar, hayatımızın birçok alanında kullanılıyor. İnsanlar bu cihazları ile iletişim kuruyor, eğleniyor, çalışıyor ve hatta spor yaparken bile kullanıyor. Apple cihazları, yüksek kaliteli donanım ve yazılımları sayesinde kullanıcılarına güvenilir ve kullanımı kolay bir deneyim sunuyor. Ayrıca, Apple cihazları arasındaki uyumlu ve entegre yapı, kullanıcıların verilerini kolayca paylaşmalarına ve senkronize etmelerine olanak tanıyor.

 

Apple Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple orijinallik sorgulaması için iki tane yöntem bulunmaktadır. Apple cihazınızın orijinalliğini sorgulamak için aşağıdaki yöntemlerden birini deneyebilirsiniz.

1. Yöntem:

Bu linke giderek, Apple’ın kendi sitesi üzerinden ürün seri numarasını girerek kontrol edebilirsiniz. Aygıt seri numarasını girip reCaptcha’yı doldurmanız yeterli olacaktır.

apple orijinallik sorgulama

2. Yöntem:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Genel seçeneğine tıklayın.
  3. Cihaz Hakkında seçeneğine dokunun.
  4. Model satırına dokunun. Bu satırın altında, cihazınızın model numarası listelenir.
  5. Apple’ın web sitesindeki “iPhone’umu Bul” sayfasını ziyaret edin (https://www.icloud.com/find/).
  6. Sayfanın sağ üst köşesindeki “Tüm Cihazlar” seçeneğine tıklayın.
  7. Cihazınızın model numarasını girin ve Enter tuşuna basın.
  8. Cihazınızın orijinalliği ve garanti durumu hakkında bilgi alacaksınız.

Bu adımlarla cihazınızın orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Ancak, eğer cihazınızın orijinalliği konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı’na danışmanızı öneriyoruz.

 

Anıl ALAN

Merhaba! Ben Anıl, şu anda Amerika bazlı bir şirkette Software Developer olarak çalışıyorum. InFreza'nın kurucu ortağıyım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Başa dön tuşu