WordpressYazılım

WordPress : Web’in %35’lik Kısmının Site Yapımında Kullandığı Yazılım Nedir?

WordPress, kendi web sitenizi veya blogunuzu oluşturmak için kullanabileceğiniz bir web yazılımıdır. 2003 yılında piyasaya sürüldüğünden beri en popüler web yayıncılık platformlarından biri haline geldi. Ve bugün tüm web’in% 35’i bu yazılımından güç alıyor. WordPress, nasıl kod yazacağınızı öğrenmek zorunda kalmadan, yalnızca web tarayıcınızı kullanarak kendi tam özellikli web sitenizi oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

Web Sitemin Alt Yapısında Neden Kullanmalıyım?

  • WordPress bir Açık Kaynak lisansı altında piyasaya sürülür, bu da yazılımı istediğiniz gibi indirip kullanabileceğiniz anlamına gelir. Açık kaynak kodlu ve ücretsizdir, aynı zamanda dünyanın her yerinden yüzlerce gönüllünün bu yazılımı geliştirmek için sürekli çalışıyor.
  • İkincisi, öğrenmek ve kullanmak kolaydır – Web sitenizde her küçük değişiklik yapmak istediğinizde bir web tasarımcısı tutmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, nasıl kod yazacağınızı öğrenmek zorunda kalmadan kendi içeriğinizi kolayca güncelleyebilir ve oluşturabilirsiniz.
  • Üçüncüsü, Tamamen özelleştirilebilir bir yazılımdır. – Web sitenizin tüm görünümünü değiştirmenizi veya hatta çevrimiçi mağaza, fotoğraf galerisi veya posta listesi gibi özellikler eklemenizi sağlayan binlerce tema ve eklenti vardır.
  • Son olarak, kendi içeriğinizin kontrolü sizdedir. Diğer bazı yayıncılık platformları kendi web sitenizde yapabileceklerinizi ve yapamayacaklarınızı sınırlar. Ve bu servise bağlısınız; kapanması gerekiyorsa, içeriğiniz kaybolabilir. WordPress ile verilerinizi Blogger veya Tumblr gibi diğer platformlardan içe aktarabilir ve dilediğiniz zaman WordPress’ten uzaklaşmak için verilerinizi kolayca dışa aktarabilirsiniz. İçeriğinizin kontrolü sizdedir.

Nasıl Çalışır?

Kullanmaya başlamak için, önce sizin için WordPress yazılımını önceden yükleyen yüzlerce Yönetilen WordPress hosting şirketinden birini seçin ya da Wamp programı ile kendi localhostunuzu oluşturup oraya kurun. İsterseniz de WordPress.org’dan indirebilir ve ardından kendi sunucunuza yükleyebilirsiniz.

Kod yazmayı öğrenmeden kendi blogunuzu veya web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olacak kolay bir araç arıyorsanız, başka hiçbir yazılım bunu kolaylaştırmaz. Ayrıca, WordPress’in, sitenizin gelecekte sizinle birlikte büyümeye devam etmesini sağlamak için binlerce tema, eklenti ve destek seçeneğiyle inanılmaz derecede esnek olduğunu göreceksiniz.wp 1

Anıl ALAN

Merhaba! Ben Anıl, şu anda Amerika bazlı bir şirkette Software Developer olarak çalışıyorum. InFreza'nın kurucu ortağıyım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu