En iyi 3 Tedx Konuşması

Bu zamana kadar  yapılmış konuşmalar arasında dinlenmesi gereken 3 Tedx konuşması.
 En iyi 3 Tedx Konuşması
Okunuyor En iyi 3 Tedx Konuşması

Bu zamana kadar  yapılmış konuşmalar arasında dinlenmesi gereken 3 Tedx konuşması.

1- Elon Musk: The future we’re building  (İnşa ettiğimiz gelecek) 

Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in en sonuncusu olan  Los Angeles altında tünel kazma projesini  Chris Anderson ile görüşerek Mars’ta bir gelecek inşa etme motivasyonunu tartışıyor.

2-Stuart Russell:How artificial intelligence will make us better people (Yapay zeka bizleri nasıl daha iyi insanlar yapacak)

Yapay zekanın gücünden robotlar yönetimi ele geçirmeden nasıl faydalanabiliriz? Her şeyi bilen makineleri yaratmaya yaklaşırken, yapay zeka öncüsü Stuart Russell farklı birşey üstüne çalışıyor: Tereddüte düşen robotlar. Sağduyu, özgecilik ve diğer insani değerlerle sorunları çözebilen insan-uyumlu bir yapay zeka hakkındaki düşüncelerini dinleyin.

3-Emin Çapa:Why Is There No Lifting Force of Water in Turkish Baths? (Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok?)

“Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok?” başlıklı konuşmasında tarihin önde gelen bilim adamlarıyla çıktığı yolculuğa Türk eğitim sistemine yönelttiği eleştirilerle devam ediyor. Günümüzde yaşanan 

bilimsel patlamada ülkemizin rolünü iyi belirlenmesi gerektiğini anlatırken ekliyor: Arşimet, suyun kaldırma kuvvetini hamamda buldu ise, binlerce yıldır milyonlarca Türk neden suyun kaldırma kuvvetini bulamadı?

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın