Sinema

Son 5 Yılın En İyi Korku Filmleri

Gerilimi dibine kadar yaşayacağınız ve korkmaya doyamayacağınız son 5 yılın en iyi korku filmleri listemizi sizlerle paylaşıyoruz. Listede 2016 yılından itibaren vizyona girmiş en iyi filmlere yere verdik. Listede toplam 4 yabancı film bulunurken 1 de yerli film ekledik. İşte karşınızda son 5 yılın en iyi korku filmleri:

Son 5 Yılın En İyi Korku Filmleri


A Quiet Place (Sessiz Bir Yer)

Filmde 2 çocuklu bir ailenin çocuklarında olan bir durum sebebiyle sessiz kalma çabalarını göreceksiniz. Bir gün bu çaba çocukların evde bulunan bir lambayı devirmesiyle sona erecektir. Aile sessizliği koruyamadığı için ağır bir bedel ödeyecektir. Yönetmenliğini John Krasinski’nin üstlendiği A Quiet Place, 2021 yılında 2. filmiyle vizyona girecek.

IMDb Puanı: 7,5


Don’t Breathe (Nefesini Tut)

Gözleri görmeyen bir adamın evine girerek evde tutulan kasayı kolay bir şekilde patlatacaklarını planlayan birkaç gencin başına gelecekleri anlatan mükemmel bir film. Gençler, çok kolay bir soygun yapmayı planlarken adamın ne kadar tehlikeli olabileceğini tahmin bile edemeyecekler.

IMDb Puanı: 7,1


Annabelle: Creation (Annabelle: Kötülüğün Doğuşu)

Oyuncak bebek yaparak para kazanmaya çalışan bir ailenin çocukları trajik bir şekilde ölür. Aile, çocuk özlemi ile yanıp tutuşurken bir yetimhanenin kapandığı haberini alır. Bu yetimhanedeki kızların mağdur olmamaları için rahibeleriyle birlikte evde misafir etmek ister. Sonrasında ise korku ve gerilim dolu dakikalar yaşanacaktır. Çünkü ailenin yaptığı oyuncak bebeklerden biri lanetlenmiştir. Bu bebeğin adı ise Annabelle’dir.

IMDb Puanı: 6,5


The Conjuring 2 (Korku Seansı 2)

Eminiz ki korku filmlerini seven birçok kişi bu filmi mutlaka izlemiştir. Ancak korku filmi izlemeye yeni başlayan ve en efsane yapımları izlemek isteyen kişiler için The Conjuring 2’yi şiddetle tavsiye ediyoruz. Filmde Warren çiftinin, bir aileye dananan kötü ruha karşı aileye yardım etmek adına Londra’ya gidişini ve başına gelenleri izleyeceksiniz. Birçok değerlendirme kuruluşu tarafından en iyi korku filmleri arasında görülen The Conjuring 2, korku filmi seven kişilerin kaçırmaması gereken mükemmel bir yapım.

IMDb Puanı: 7,3


BONUS: Siccin 4

Listede yerli bir filme yer vermeme olmazdı. Bu yüzden yerli korku filmleri arasında açık ara en iyisi olan Siccin 4’ü izlemenizi tavsiye ediyoruz. Film, bir ailenin parasal sıkıntılar nedeniyle annelerinin evine taşınmalarıyla başlıyor. Ailenin büyükannesi Saadet, üç harfliler tarafından sahiplenilen evinde korku dolu zamanlar geçirmektedir. Aile ise olan bitenden habersiz taşındıkları bu evde hiç hoş karşılanmayacak.

IMDb Puanı: 6,3


Son 5 yılın en iyi korku filmleri listemiz bu şekildeydi. Siz de film önermek isterseniz yorum kısmına önermek istediğiniz filmi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Şimdiden hepinize iyi seyirler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu