Google Haritalar Nasıl Çalışır

Haritalar genel adı ile Navigasyon Sistemleri Nedir? Nasıl çalışır?
 Google Haritalar Nasıl Çalışır
Okunuyor Google Haritalar Nasıl Çalışır

Navigasyon Nedir?

Navigasyon, gidilecek adrese uydular yardımı ile hızlı şekilde ulaşmamızı sağlayan sistemdir. 


Gps

Gps – Küresel Konumlandırma Sistemi –


GPS Nedir?

GPS sistemi dünya yörüngesinde dönen 24 uydunun beraber çalışmasıyla  uydular çok düşük ve  güçlü radyo sinyalleri yayarlar. Yeryüzündeki GPS alıcısı, bu sinyalleri yakalar ve konum belirlenmesi sağlanır.


Google Haritalar Nasıl Çalışır?

Google haritalarda diğer navigasyon sistemleri gibi küresel konumlandırma sistemini (GPS) kullanarak çalışır aynı zamanda ,yeryüzündeki telefonların koordinatlarını toplayarak trafik yoğunluğu haritasında erişim sağlamaktadır.

Gps Küresel Konumlandırma sistemi sayesinde yol verileri toplanır ve toplanan veriler özel  yazılımlar sayesinde işlenir , koordinatlar belirlenir ve yeryüzünde bulunan android cihazlar sayesinde belirli bir m^2 de bulunan  telefon yoğunluğu ile konumlarda ki trafiği algılayarak size en iyi yönlendirmeyi sağlar. 

Oluşturulmuş bu verilerden yola çıkarak sisteme girilen konuma bir rota oluşturulur rota üzerinde bulunan konum noktanız uydulardan alınan sinyaller ile güncelleyerek ,size sesli ve görüntülü olarak istediğiniz konuma en kolay ve en hızlı şekilde ulaşmamızı sağlanmaktadır.


En Çok Kullanılan Navigasyon Sistemleri:


 


Daha Fazla Teknoloji İçerikleri İçin Teknoloji Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz


 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın