Teknoloji

Google Haritalar Nasıl Çalışır

Navigasyon Nedir?

Navigasyon, gidilecek adrese uydular yardımı ile hızlı şekilde ulaşmamızı sağlayan sistemdir. 

Gps
Gps – Küresel Konumlandırma Sistemi –

GPS Nedir?

GPS sistemi dünya yörüngesinde dönen 24 uydunun beraber çalışmasıyla  uydular çok düşük ve  güçlü radyo sinyalleri yayarlar. Yeryüzündeki GPS alıcısı, bu sinyalleri yakalar ve konum belirlenmesi sağlanır.

Google Haritalar Nasıl Çalışır?

Google haritalarda diğer navigasyon sistemleri gibi küresel konumlandırma sistemini (GPS) kullanarak çalışır aynı zamanda ,yeryüzündeki telefonların koordinatlarını toplayarak trafik yoğunluğu haritasında erişim sağlamaktadır.

Gps Küresel Konumlandırma sistemi sayesinde yol verileri toplanır ve toplanan veriler özel  yazılımlar sayesinde işlenir, koordinatlar belirlenir ve yeryüzünde bulunan android cihazlar sayesinde belirli bir m²’de bulunan  telefon yoğunluğu ile konumlarda ki trafiği algılayarak size en iyi yönlendirmeyi sağlar. 

Oluşturulmuş bu verilerden yola çıkarak sisteme girilen konuma bir rota oluşturulur rota üzerinde bulunan konum noktanız uydulardan alınan sinyaller ile güncelleyerek, size sesli ve görüntülü olarak istediğiniz konuma en kolay ve en hızlı şekilde ulaşmamızı sağlanmaktadır.

En Çok Kullanılan Navigasyon Sistemleri:

 

Daha Fazla Teknoloji İçerikleri İçin Teknoloji Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz

 

Berkay Babataş

Bilgisayar ve yazılım alanında kariyerimi yürütmekte olup InFreza.com’un Kurucusu ve geliştiricisiyim. Bununla birlikte teknoloji, sanat, bilim üzerine projeler üretmekte ve günümüz dünyasına katkıda bulunmak adına çalışmaktayım. Disiplinler arası sentezler üretip özgün tasarım ve fikirler oluşturmak, girişimcilik ve takım çalışmasında beceri; sahip olduğum spesifik özelliklerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu