Oyun

TFT SET 7.5 Lagün Comp

Bu içeriğimizde sizleri TFT SET 7.5 Lagün Comp hakkında bilgilendireceğiz.

Yazımızın asıl içeriği lagün comp’una başlamadan önce TFT Comps | TFT Set 7.5 | Team Fight Tactics Set 7.5 adlı yazımızı inceleyip set 7.5’a dair güncel bilgileri edinebilirsiniz.

Lagün Comp

  • Malphite: 1. Aşama Kavgacı
  • Taliyah: 1. Aşama Büyücü
  • Kai’Sa: 2. Aşama Ejder Hâkimi
  • Zac: 2. Aşama Muhafız
  • Seraphine: 3. Aşama Ruhani
  • Zeri: 3. Aşama Topçu
  • Nilah: 4. Aşama Suikastçı
  • Sohm: 4. Aşama (7 Altın) Ejder, Büyücü

Karakterlerini barındırmakta ve bununla ilgili olarak da sizlere Lagün Comp’u ile yapabileceğiniz farklı alternatif türlerden bahsedeceğim. Dümdüz Lagün gitmek sizleri dereceli oyunlarda çok da fazla ileriye taşımayacaktır. Bununla birlikte Lagün comp’u giderken yük biriktirmek de önemli fakat şunu unutmamalısınız ki çok da güçlü bir taşıyıcı comp olmayacaktır bu sebeple Lagün’ü 3-6-9-12 özelliklerinden 6’da tutmak en iyisi eğer ki amacınız Lagün yükü biriktirip hızlıca eşya ve sonunda 300 yüke ulaştığınızda da Doğanın Kudreti eşyası ile artı bir birim kazanmaksa.

TFT SET 7.5 Lagün Comp

Lagün Comp ile uyumlu olan diğer Comp türleri:

Büyücü 3/5/7/9 : Büyücü oynayabilir, güçlü hasarlar verebilirsiniz fakat bu noktada Zac ve Malphite ile güçlü bir öncü kuvvet sağlayamayacağınızı sizlere itiraf etmeliyim. Bu sebeple Büyücüyü 5’te tutup, Ruhani ve Suikastçi seçenekleri ile de Lagün Comp içerisinde farklı alternatifler deneyebilir, bu şekilde rakiplerinizi çaresiz bırakabilirsiniz.

Mistik 2/3/4/5 : Arkada Güçlü bir Sohm Ejderi ve ileri saflarda da Mistik ve Muhafız birlikteliği ile savunmanızı da güçlendirdiğiniz daha garanti bir comp türü. Rakan, Seraphine, Bard ile üç mistik açmak yeterli olacaktır ve buna ek olarak da ön tarafta Rakan ve Idas ile rakiplerinizi oyalayacak dayanıklı birimler oluşturabilirsiniz. Idas ve Rakan’a bu noktada gün ateşi ve gargoyle vermeyi unutmamanızı öneririm.

Topçu 2/4/6 : Topçu ve muhafız comp’u olarak geçer, bu noktada Lagün Comp’u üç birimde sınırlayabilirsiniz. Zeri, Zac ve Seraphine yeterli olacaktır. Ön tarafta Idas, Braum, Zac ve Rakan ile dört muhafız açabilir ve yıkılmaz ön duvarlar oluşturabilirsiniz tahtanızda. Arka tarafta ise Zeri, Senna, Aphelios ve Graves ile rakiplerinizin ön saflarını darmaduman edebilirsiniz.

Suikastçi 2/4/6 : Rakiplerinizin arka saflardaki taşıyıcılarını avlayacak, rakiplerinizin birimlerini saf dışı bırakacak suikastçi comp’u ile birinciliği garantileyebilirsiniz. Bu comp’ta Nilah asıl taşıyıcınız olacak, tamamen atak hasarına (Attack Damage/ad) dayalı çalışan Nilah’a, ebedi kılıç ve kanasusamış vermeyi unutmamanızı öneririm. Bununla birlikte dört suikastçi işinizi görecektir.

Daha fazlası için Riot Games‘in yayımladığı içeriğe göz atabilirsiniz.

 

Hakan ASLAN

Doğuş Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü okumakta olan genç bir mühendis adayı olmakla birlikte dünyayı anlamlandırma çabası içinde olup araştırma hevesini yitirmeyen bir bireyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu