Uzay

SpaceX,İlk Sivil Uzay Uçuşunu Duyurdu – Inspiration 4 Nedir?

SpaceX,ilk sivil uzay görevi olan “Inspiration 4” uçuşunu duyurdu.Dört sivilin vatandaşın Dragon kapsülü ile uzaya götürülüp, birkaç gün uzayda vakit geçirip dünyaya dönmesi üzerine kurulu.

[geo-post id=”4593″ label=”Önerilen Yazı”]

Dört kişi kapasiteli olan Dragon kapsülünde boş olan 2 koltuk için 2 kişi bu göreve dahil olabilecek. Diğer 2 koltukta eğitimli astronotlar olacağı ancak dördüncü koltukta Memphis’te bulunan St. Jude Çocuk Hastanesi‘nden bir yetkili yer alacak.Inspiration 4 görevi St. Jude Çocuk Hastanesi’ne yardım toplama misyonunuda taşımakata.

pexels pixabay 2166

Inspiration 4 uçuşu, 2021 yılının sonunda Florida’daki Kennedy Uzay Merkezinden gerçekleştrilecek.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

InFreza (@infreza_)’in paylaştığı bir gönderi

Yazı ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz. Ek olarak daha çok bilgiye Bilim kategorimizden ulaşabilirsiniz. Mobil uygulamalarımızı indirmediyseniz de aşağıdaki görsele tıklayarak mobil uygulamamıza ulaşabilirsiniz.infreza mobil

Berkay Babataş

Bilgisayar ve yazılım alanında kariyerimi yürütmekte olup InFreza.com’un Kurucusu ve geliştiricisiyim. Bununla birlikte teknoloji, sanat, bilim üzerine projeler üretmekte ve günümüz dünyasına katkıda bulunmak adına çalışmaktayım. Disiplinler arası sentezler üretip özgün tasarım ve fikirler oluşturmak, girişimcilik ve takım çalışmasında beceri; sahip olduğum spesifik özelliklerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu