Bilim

Dark Science Bilim Dergisi 2021 Şubat Serisi Yayında!

Dark Science Dergisi Nedir?

Bilim, teknoloji, uzay, doğa, biyoloji ve birçok konuda, ilginizi çekebilecek içeriklerin, yazarlarımızın sadeliğiyle birleşmiş hali ile tanışın.

Dark Science Dergisi
Dark Science Dergisi

Catalog Magazine Free Mockup PresentationDark Science Bilim dergisi ile birçok konunun bulunduğu harika içeriklere ücretsiz ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. InFreza ile yapılan işbirliği sayesinde bu ücretsiz dergiyi daha fazla kişiye ulaştırmaya çalışıyoruz, siz de dergiyi birileriyle paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza vesile olabilirsiniz. Uzun zamandır ilerleme kaydedilen bu dergide sizler için gündemde olan yazı ve konular bilim ve teknoloji ağırlıklı olmak üzere sizler için derleniyor. Yazarlarımız tamamen gönüllü olup, DarkScience için katkıda bulunuyor.

 


İçerik Örnekleri:

  • DÜŞÜNEN İNSANDAN DÖNÜŞEN YAPAY ZEKÂYA
  • EVRENDEKİ GİZEMLİ ÇUKURLAR: KARA DELİKLER
  • SAMSUNG’DAN EV İŞLERİ YAPAN ROBOT
  • GEZEGENLER VE DOĞALARI
  • ÖJENİ NEDİR?
  • LG, YATAĞINIZLA UYUMLU ÇALIŞAN ŞEFFAF BİR TV ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR!
  • EVRENDEKİ GİZEMLİ ÇUKURLAR: KARA DELİKLER

dark science dergisi şubat dergisi

kara delikler


EVRENDEKİ GİZEMLİ ÇUKURLAR: KARA DELİKLER

Biri size “Kara delikler nedir? diye sorsa ne cevap verirdiniz? Şimdi size kolayca hatırlayacağınız bir tanımını yapacağım.Kara delikler, kütledir. Peki kütle ne yapar?Uzay zamanı gerer. Örneğin, Güneş de uzay zamanı germektedir. Merkür’ün yörüngesi Newton fiziğine göre hesaplandığında yanlış sonuç verir, yörünge hafifçe kaymıştır. Bunun sebebi de Güneş’in uzay-zamanı germesidir ve bunu Einstein Genel Görelilik Teorisi ile açıklamıştır.


Derginin pdf halini aşağıdan indirebilirsiniz:

Google Drive: İndir

Yandex: İndir

DarkScience Website: Ziyaret Et


Yazı ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz. Ek olarak daha çok bilgiye Felsefe kategorimizden ulaşabilirsiniz. Mobil uygulamalarımızı indirmediyseniz de aşağıdaki görsele tıklayarak mobil uygulamamıza ulaşabilirsiniz.infreza mobil

Anıl ALAN

Merhaba! Ben Anıl, şu anda Amerika bazlı bir şirkette Software Developer olarak çalışıyorum. InFreza'nın kurucu ortağıyım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu