Teknoloji

Google Servislerine Giriş Yapılamıyor! (Google çöktü mü?)

Bugün saat 14.50 itibariyle Gmail üzerinden google hesaplarına giriş yapılamıyor. Sadece youtube ve drive değil gmail vb. servislerde çalışmıyor. An itibariyle gelişen güncellemeri sizlere bildireceğiz, büyük ihtimalle veritabanı kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Yurtdışından sitelere erişim olması sebebiyle problemin Türkiye sunucularıyla alakalı olduğu tahmin ediliyor. İlk başta sitelerde bağlantı problemi yaşarken şimdi mobil uygulamalarda da erişim problemi başladı. Kullanıcılar mevcut Google servislerini şuan kullanamıyor. Gmail hesabından çıkış yapılarak girildiği takdirde YouTube’a erişim sağlanabiliyor.

Google Türkiye Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Google sunucularında yaşanan sorunların farkında olduklarını belirterek, “Google, bu kritik sorunları gidermek için çalışıyor.” açıklamasında bulundu.

Anıl ALAN

Merhaba! Ben Anıl, şu anda İstanbul Okan Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (EN) Bölümü öğrencisiyim. InFreza'nın kurucu ortağıyım. InFreza ile teknoloji, sanat, bilim üzerine projeler üretiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu