Dizi - Film

Arsen Lüpen Kimdir? – Lupin Dizi İnceleme

Netflix yapımlarından biri olan  Lupin 8 Ocak 2021 tarihinde platformda yayına sunuldu. Başrolünde daha önce X-Men filmlerinden hatırladığımız Omar Sy’ın yer aldığı Lupin dizisi Fransız  bir roman olan Arsène Lupin’in (Arsen Lüpen)  maceralarından ilham alan dizi; zengin bir aile tarafından haksızlığa uğrayan babasının intikamını almaya koyulan centilmen bir hırsız Assane Diop’un hayatını konu alır.

 “Arsen Lüpen hem hiç kimseydi, hem de herkesti… ”  – Arsen Lüpen – Kibar Hırsız

Arsen Lüpen Kimdir?

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Türü Polisiye Dram olan Fransız romanın karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob‘dan esinlenmiştir. Arsen Lüpen roman serisi 7 kitaptan oluşmaktadır .

4003093.jpg r 1920 1080 f jpg q x xxyxx min

Lupin Dizisinin Konusu Nedir?

Assane Diop, Senegalli ama Fransa’da yaşayan bir göçmen aileden geliyor. Babasının ona hediye ettiği ve en sevdiği kitabı olan Arsen Lüpen maceraları  kitabının karakterini kendine idol alan bir karakterdir. Bu kitap sayesinde geleceğine yön veren Diop, yıllar önce babasının kendisini asmasına sebebiyet veren ve ona ipuçları bırakmasına neden olan bir hırsızlık olayını tekrardan araştırmaya başlar. Pelligrini ailesine ait olan, değerli bir kolyeyi çaldığı öne sürülerek hapis cezası alan  babasının suçsuzluğunu kanıtlamak için bir mücadeleye girişir.

[geo-post id=”1794″ label=”Önerilen Yazı”]

Oyuncuları

0636492.jpg r 1920 1080 f jpg q x xxyxx min

[geo_alert style=”1″ color=”primary” ]1.Kısım 5-Bölüm[/geo_alert]

[geo_headline tag=”h4″ style=”colored” type=”round” number=”1″]No.1[/geo_headline]

Trajik bir adaletsizlikten yıllar sonra, Assane elmas bir kolye çalarak hesabını ve bir borcu kapatmak ister, ancak soygun beklenmedik bir şekilde sonuçlanır.

[geo_headline tag=”h4″ style=”colored” type=”round” number=”2″]No.2[/geo_headline]

Assane, Babakar’ın ölümüyle ilgili ona bir ipucu veren Comet ile temas kurmak için plan yapar. Anne Pellegrini, geçmişle ilgili her şeyi itiraf eder.

[geo_headline tag=”h4″ style=”colored” type=”round” number=”3″]No.3[/geo_headline]

Assane, Komiser Dumont ile yüzleşir ve polisi yanıltmak için tuzak kurar. Hubert Pellegrini’nin, Babakar’ın kaderiyle bağlantısı gün yüzüne çıkar.

[geo_headline tag=”h4″ style=”colored” type=”round” number=”4″]No.4[/geo_headline]

Assane, Hubert’in suçluluğunu kanıtlayan delilleri ele geçirmek için bir gazeteciden yardım ister. Memur Guédira, Louvre soygunuyla ilgili noktaları birleştirir.

[geo_headline tag=”h4″ style=”colored” type=”round” number=”5″]No.5[/geo_headline]

Claire ve Raoul ile Étretat yolunda olan Assane, istenmeyen biriyle karşılaşır. Assane, Yüzbaşı Laugier’e bir mesaj gönderir.

“Hayatımda ilk kez aptal rolü oynadım. Ama kahretsin! Onu da hakkını vererek oynadım.” – Arsen Lüpen – Kibar Hırsız

0620892.jpg r 1920 1080 f jpg q x xxyxx min


Dizi İçerikleri İçin Dizi-Film Kategorisini Takip Edebilirsiniz

İlginç Bilgiler İçin Instagram Sayfamızı Takip Edebilirsiniz

Yeni İçeriklerimize Kolayca Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz


 

Berkay Babataş

Bilgisayar ve yazılım alanında kariyerimi yürütmekte olup InFreza.com’un Kurucusu ve geliştiricisiyim. Bununla birlikte teknoloji, sanat, bilim üzerine projeler üretmekte ve günümüz dünyasına katkıda bulunmak adına çalışmaktayım. Disiplinler arası sentezler üretip özgün tasarım ve fikirler oluşturmak, girişimcilik ve takım çalışmasında beceri; sahip olduğum spesifik özelliklerdir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu