Wordpress

Wordpress Admin Panel Url Bulma ve Değiştirme

Wordpress, website kurmak isteyip yazılım ile uğraşmak istemeyenler için oldukça kullanışlı bir çözüm. Peki sitenizi kurduktan sonra nasıl giriş yapacaksınız?

Wordpress sitenize giriş yapmak için en kolay yol site URL adresinizin sonuna /admin eklemektir. Yani infreza.com/admin şeklinde girerseniz sizi admin sayfasına yönlendirecektir. Normalde eğer wordpress giriş URL’sini değiştirmediyseniz herhangi bir wordpress sitesine girdiğinizde /admin sizi wordpress admin paneline yönlendirecektir.

Localhost’a Wordpress kurmak isteyenler aşağıdaki içeriğimize tıklayarak kurulumu görsel destekli şekilde inceleyebilirler.

[geo-post target=”false” id=”668″ label=”Önerilen Yazı”]

Wordpress giriş URL’sini değiştirmek isterseniz de Change Wp-Admin Login eklentisini kullanabilirsiniz. Bu sayede sitenizin yönetim paneli girişini istediğiniz bir girişe dönüştürebilirsiniz.

Wordpress sitenize karşı yapılacak saldırılarda da wordpress şifre deneme sayısını limitlendirmeniz sitenin güvenliği için oldukça önemlidir. Wordpress Şifre Giriş Sayısı Limitleme eklentisini de buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olursa yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

Anıl ALAN

Merhaba! Ben Anıl, şu anda Amerika bazlı bir şirkette Software Developer olarak çalışıyorum. InFreza'nın kurucu ortağıyım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu