Nedir

NFT Nedir? – En Yüksek Fiyatlı NFT Ürünleri

NFT Nedir?

Değişmez Kripto Ürünler olarak da bilinen NFT’ler, Kripto paraların da kullandığı Blockchain altyapısını kullanır. NFT teknolojisi ile tüm sanatsal çalışmaların dijital ortamda saklanması sağlanabilmektedir.

Çoğu NFT, Ethereum blok zincirinin bir parçasıdır. Ethereum, bitcoin ve dogecoin gibi bir para birimidir, ancak blok zinciri NFT’leri de destekler. Bir NFT’yi benzersiz yapan şey, token adı verilen jetonlara bağlı olmasıdır. NFT’ler, benzersiz bir harf ve sayı dizisini hesaplayan bir algoritma ile şifrelenen meta verilere sahiptir. 
 
NFT’ler yeni bir koleksiyon türüdür. Ancak, bildiğimiz koleksiyon ürünlerinin aksine tamamen dijitaldir. NFT’ler, sanat eseri, müzik veya video gibi dijital bir varlık için blok zinciri tarafından oluşturulan bir özgünlük sertifikasıdır. Bu NFT ürünleri dijital pazarlarda satılabilir veya takas edilebilirler. Bir NFT satın aldığınızda elinizde tutabileceğiniz veya büyüteçle inceleyebileceğiniz bir nesneniz olmaz fakat bu ürünün size ait olduğunu gösteren token ve ürününüzün dijital versiyonuna sahip olursunuz.

binary code binary binary system byte bits administrator matrix wallpaper pop art

NFT Nasıl Üretilir, Nerede Satılır ?

Günümüz sanat eseri müzayedelerine benzer olarak  NFT’lerin de sergilendiği ve açık artırmayla satın alınabileceği pazarlar bulunmaktadır (OpenSea,Binance NFT,Rarible). Bu pazarlarda koleksiyon ürünleri, dijital sanat eserleri ve kullandıkları blok zincirlerinin desteklediği diğer dijital varlıkların alım,satım ve takası yapılmaktadır.

NFT ürün üretme işlemi için bir dijital cüzdanınızın bulunması yeterli. NFT Pazarlarındaki yönlendirmeleri takip ederek dijital ürünün “meta verilerini” girmeniz bir NFT elde etmek için yeterli oluyor.

En Yüksek Fiyatlı NFT Ürünler

NFT Ürünlerin alımı ve satımı için kullanılan kripto para türleri pazardan pazara değişiklik göstermektedir. NFT alım satım işlemlerinde kullanılan en popüler kripto para Ethereum(ETH) dir.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Aşağıdaki NFT ürünlerin fiyatı 27.07.2021 tarihli dolar kuru üzerinden hesaplanmıştır.[/geo_alert]

[geo_headline tag=”h2″ style=”colored” type=”square” number=”1″]KEDİ NYAN – 5.059.840,00 TL[/geo_headline]

s 0de12cabf727f7582a43d6eb97354f30db05f128

[geo_headline tag=”h2″ style=”colored” type=”square” number=”2″]CRYPTOPUNK – 13.210.974,70 TL[/geo_headline]

Matt Hall CryptoPunks

[geo_headline tag=”h2″ style=”colored” type=”square” number=”3″]EVERYDAYS THE FİRST 5,000 DAYS –  591.996.195,00 TL[/geo_headline]

117560138 beeplecollage64457741

 

Yazı ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz. Mobil uygulamalarımızı indirmediyseniz de aşağıdaki görsele tıklayarak mobil uygulamamıza ulaşabilirsiniz.infreza mobil

Berkay Babataş

Bilgisayar ve yazılım alanında kariyerimi yürütmekte olup InFreza.com’un Kurucusu ve geliştiricisiyim. Bununla birlikte teknoloji, sanat, bilim üzerine projeler üretmekte ve günümüz dünyasına katkıda bulunmak adına çalışmaktayım. Disiplinler arası sentezler üretip özgün tasarım ve fikirler oluşturmak, girişimcilik ve takım çalışmasında beceri; sahip olduğum spesifik özelliklerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu