Test

Görsel Hafıza Testi

Görsel Hafıza Testi Nedir?

Görsel hafızanın seviyesini ölçen testlerdir. Bu testler, görüntüleri akılda tutma,konsantrasyon vb. yeteneklerin ne kadar gelişmiş olduğuna dair ipuçları verir. Bu testlerden çıkan sonuçlara göre görsel hafıza becerilerinin gelişimini desteklemek için bir yol izlemek mümkündür.


dikkatHer ne kadar internette birçok görsel hafıza testi bulunabilir olsa bile bu testler sadece size yol gösterici olmalıdır. Kesin sonuçlar için alanında uzman bir doktor tarafından önerilen ve onun eşliğinde uygulanan testler önerilmektedir.


Test Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Sorulara mümkün olduğunca dikkatinizi vererek çözmeniz gerekmektedir.
  • Teste başlamadan önce ortamda ki dikkat dağıtıcı nesneleri kaldırın ve ortamın sessiz olduğundan emin olun.
  • Bu test 10 sorudan oluşmaktadır ve (En Düşük) 10 – 20 (En Yüksek) puan aralığında değerlenirilmektedir.
  • En iyi sonuç için görseli en fazla 30 sn görsel inceleme 60 sn cevap verme süresi ile toplamda 15 dakika içerisinde testi bitirmeniz önerilmektedir.

 

 

[wp_quiz id=”1856″]

 

 Daha Fazla Test İçerikleri İçin Test Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.


 

Berkay Babataş

Bilgisayar ve yazılım alanında kariyerimi yürütmekte olup InFreza.com’un Kurucusu ve geliştiricisiyim. Bununla birlikte teknoloji, sanat, bilim üzerine projeler üretmekte ve günümüz dünyasına katkıda bulunmak adına çalışmaktayım. Disiplinler arası sentezler üretip özgün tasarım ve fikirler oluşturmak, girişimcilik ve takım çalışmasında beceri; sahip olduğum spesifik özelliklerdir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Testleri beğeniyorum bazı sorular düşündürücü. Aynı zamanda aklıma gelen birkaç eğlenceli

Başa dön tuşu