Kişisel Gelişim

Kararlarımızı Nasıl Veriyoruz?

Karar vermek ile alakalı en önemli sorular ile başlayalım bir karar alırken en çok nelere dikkat edersiniz? Kararlarınızı kimler etkileyebilir? Veya aldığınız kararın yanlış olma olasılığı gibi birçok soru karar alırken ve kararlarınızı verdikten sonra düşünmeniz gereken sorular.

Peki Nasıl Karar Alıyoruz?

Hayatımız boyunca sayısını bilmediğiniz kadar karar anı ile başbaşa kalıyoruz. Kararlarımız hayatımınzın her anında bize yön veriyor. Peki hayatımızdaki bu kararları alırken beynimiz ne şekilde etkileniyor? Karar alma sürecindeki en temel kuralın zevk almak olduğunu söyleyen Oytun Erbaş, Beynin hedonist (Hazcı) olduğunu vurguluyor. Karar verme sürecinde etkili olan ve deneylerle kanıtlanmış çeşitli faktörleri ele alan konuşmasında, esprili üslubuyla ve örnekleri ile kararlarımızı nasıl verdiğimizi ve bu sırada beynimizin nasıl etkilendiğini herkesin anlayabileceği bir şekilde anlatıyor.

Berkay Babataş

Bilgisayar ve yazılım alanında kariyerimi yürütmekte olup InFreza.com’un Kurucusu ve geliştiricisiyim. Bununla birlikte teknoloji, sanat, bilim üzerine projeler üretmekte ve günümüz dünyasına katkıda bulunmak adına çalışmaktayım. Disiplinler arası sentezler üretip özgün tasarım ve fikirler oluşturmak, girişimcilik ve takım çalışmasında beceri; sahip olduğum spesifik özelliklerdir.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. kararı annem verir, babam uygular ustam :D

    geçenlerde illa ders çalış diyorlar bende açtım butunoyunlar.org sitesini oynuyorum babam geldi bilgisayarı kırdı.! böyle hayat mı olur?

    1. Öncelikle geçmiş olsun, hayat zaten biz plan yaparken başımıza gelenlerdir. Umarım gelecek zamanlarda ebeveynler her şeyin ders çalışmak olmadığını, bizler ise her şeyin bir oyundan ibaret olduğunu anlarız :)

  2. Din, dil, ırk, toplum, aile derken karar vermek falan pek bize kalmıyor. Her şey belirlenmiş de biz o tiyatro metnini canlandırıyor gibiyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu