Genel

Hunter X Hunter Nedir?

Korkunç canvarlar, tuhaf yaratıklar, uçsuz bucaksız zenginlikler, gizli hazineler, şer dolu topraklar, keşfedilmemiş diyarlar. Bilinmeyen sözcüğün barındırdığı büyü ve bu büyünün kendine çektiği inanılmaz insanlar. Onlara verilen isim… Avcılar.

Bu sözlerle başlayan Hunter x Hunter animesi nedir ? Sizler için araştırdık.

Hunter x Hunter, Yoshihiro Togashi mangası 1998 ve animesi 2011 yılında çıkmıştır. Anime serisi, Gon adındaki 12 yaşındaki bir çocuğun onu geç yaşında bırakmış olan babasını arkadaşı Killua ile bulmasını konu alıyor. Hunter x Hunter serisi başlarda tatlı bir havası olsa da bölümlerde ilerledikçe bu havanın kaybolduğu gözlemlenebilir. Bununla birlikte durum ilerledikçe işler daha karanlık ve gerici bir hale geliyor.

Hunter x Hunter Günümüzde İzlenilebilecek bir Anime mi?

Hunter x Hunter eski bir anime olmasına rağmen günümüzde seyir keyfiniz kaçmadan izleyebileceğiniz bir animedir. Eğer bu konu hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Karakterler

Gon : Kendisi çocuk ruhlu ve etrafına neşe saçan bir karakterdir. Olağan üstü koku alma duyusu ve doğayı etkili bir şekilde kullanmasıyla etrafındaki tehlikeleri kolayca tespit edebilmektedir. Kendisi neşeli yapısıyla takımının moral kaynağıdır. Gon Babasını bulmak için avcı olmak istiyor.

Killua : Killua ünlü kiralık katil ailesi olan zoldyck ailesinin 3. çocuğudur. Soğuk kanlığılı, öldürme iç güdüsü ve fiziksel gücü ilen bilinen Killua, Gon ile tanışınca onun bu iyi yönünden etkilenip Gon ile beraber hayatında öldürmek dışında bir amaç arar. Killua avcı olmanın nasıl olduğunu merak ettiği için avcı olmak istiyor

Kurapika : Kurta klanın son mensubu olan Kurapika, klanının katleden hayalet takımını yok etmeye kendine amaç etmiştir. Etrafındakilere nazik davransa da sinirini bozan kişilere karşı acımasız olabiliyor.

Leorio : Para takıntısı olan Leorio,, harika bir doktor olup insanları ücretsiz olarak iyileştirmek istiyor ve avcı olarak para sıkıntısını giderebilecekti.

Hisoka : Gon ve ekibinden bağımsız olan Hisoka, öldürmek için yaşayan bir karakter. Kendisi Gon ile tanışıp onun içinde büyük bir potansiyel görmüştür. Ve onunla büyüdükten sonra savaşmak için Gon’u zaman zaman tehlikelerden korumuştur. Hisoka etrafındaki güçlü insanlara meydan okuyup bundan haz alan birisidir ve kendisi avcıların birini öldürmesinde bir sorun olmadığından avcı olmak istiyor.

Hunter x Hunter izleyecek bir şeyiniz kalmadıysa başlanılabilecek bir anime.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu