Bilim

Koronavirüs Salgınını Bill Gates Başlatmış Olabilir Mi?

Koronavirüs Salgınını Bill Gates Başlatmış Olabilir Mi?

İlk önce sizinle Bill Gates ile ilgili haber bilgilerini paylaşıp ardından olaylardaki analizimizi paylaşacağız.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın eski danışmanlarından Roger Stone, Bill Gates’in insanlara mikroçip takmak için koronavirüs salgınını başlatmış olabileceğini iddia etti.

Stone, “Bill Gates’in bu salgının yaratım ve yayılım sürecinde rol oynayıp oynamadığı tartışmaya açık. O ve diğer küreselciler, bunu aşıları zorunlu hale getirmek ve insanlara mikroçip takmak için kullanıyor” dedi.

Bu iddiaların en baskın sebeplerinden birinin 2015 yılında Bill Gates’in yaptığı “Bir sonraki salgın? Hazır değiliz” isimli TedX videosunda açıkladığı aslında insanların korkması gereken şeyin nükleer bir füze yerine bir virüs olacağını ifade etmesidir.

covid
covid

HALKIN %44’LÜK KISMI BİLL GATES’İ İŞARET ETTİ

Bill Gates hakkında Rogar Stone ortaya atılan bu iddia ABD’de hatırı sayılır oranda kabul görüyor. Yahoo News için YouGov tarafından düzenlenen ve Cumhuriyetçi Parti’ye oy veren 1640 yetişkinin katıldığı ankete göre, her 100 kişiden 44’ü Bill Gates hakkında ortaya atılan bu iddianın doğru olduğuna inanıyor. Bütün bu iddiaların doğru olduğuna inanıyor musunuz sorusuna cevap veren Cumhuriyetçilerin ise yüzde 26’sı inanmadığını söylerken, yüzde 31’i de emin olmadıklarını söylüyor.

Peki gerçekten de Bill Gates sırf insanlara mikroçip takmak için bu salgını başlatmış olabilir mi? 

EK BİLGİLER

  • Amerika Birleşik Devletleri’nde 2019-20 koronavirüs salgınının ilk doğrulanan vakası 21 Ocak 2020’de açıklandı.
  • İlk vaka 2019 yılının son günlerinde Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkmıştı. Hastalığın ilk başta zatürre olduğu zannedilmişti. Çinli yetkililer ilk olarak 31 Aralık 2019 günü Çin’in 11 milyon nüfusa sahip kenti Vuhan’da 41 kişide olduğunu bildirmişti.
  • TedX videosu 2015 Mart ayında paylaşılmış.
  • 14 Mart 2020 tarihinde Microsoft’un yaptığı açıklamada, Bill Gates’in; kalkınma, iklim değişiklikleriyle mücadele, sağlık ve eğitim gibi konular ile daha yakından ilgilenebilmek ve hayırseverliğe daha fazla zaman ayırabilmek adına şirketin yönetim kurulundan ayrıldığı belirtildi.
  • Bill Gates’in serveti 104 milyar dolardır ve Dünyanın en zengin ikinci kişisidir.
billgatess
billgates

Bill GATES

Tabii ki herkes gibi biz de kesin bir şey söylemeyiz fakat bu kadar servetin, onlarca yıllık araştırma ve emeğin üstüne tabii ki de böyle bir şey beklenemez. Tarihte bildiğimiz bir şey varsa, ölümcül yeni bir hastalığın ortaya çıkması ve dünyaya yayılması. Bu olayları ağır ve hafif şekillerde zaten yaşadık. Önemli olan etken burada geçmişteki hatalarımızdan, almadığımız önlemlerden ne kadar ders çıkardığımızdır. 2015 yılındaki TedX konuşmasında da samimiyetle bunu dile getiren Bill Gates aynı zamanda Massachusetts Tıp Derneği ve New England Tıp Dergisi tarafından düzenlenen salgınlarla ilgili bir konuşmada, büyük bir salgına hazır olmadığımızı belirtti. Bu önümüzdeki on yıl içinde kolayca gerçekleşebilir.

Bill Gates, Massachusetts Tıp Derneği ve New England Tıp Dergisi tarafından düzenlenen salgınlarla ilgili bir konuşmada, büyük bir salgına hazır olmadığımızı belirtti. Gates’e göre Ebola 428 gün içerisinde sadece 10 bin 194 ölüm vererek bize belki de almamız gereken önlemin uyarısını verdi. 1918 İspanyol Gribi ise sadece 263 gün içerisinde tam 33 milyon 365 bin 533 kişinin ölümüne sebep olmuştu. Yani aslında tarih bize ne çeşit önlemler almamız gerektiğini açık olarak söylemiş. Tarih zaten geçmişte yaptığımız hatalardan ders çıkarmak için yok muydu? Bu tür komplo teorileri oluşmaya devam edecek. Bize kalırsa zaten Gates’in de dediği gibi Ebola virüsü çıkarımı yukarıdakiler gibi tahmin edilmesi çok da zor olmayan bir ileri görüşlülüktü. Verileri sizlere verdik, değerlendirmesi size kalmış.

Anıl ALAN

Merhaba! Ben Anıl, şu anda Amerika bazlı bir şirkette Software Developer olarak çalışıyorum. InFreza'nın kurucu ortağıyım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu