Genel

Ücretsiz ve Online Fotoğraf Netleştirme Sitesi

Bu içeriğimizde sizlere ücretsiz ve online olarak fotoğraf netleştirme yapabileceğiniz siteleri paylaşıyor olacağız. Bu siteler üzerinden kalitesi düşük görsellerinizi ve küçük boyuttaki görsellerinizi büyüttüğünüzde ortaya çıkan kalitesiz görselleri makine öğrenimli yapay zekalar ile netleştirebilir ve boyutlarını büyütebilirsiniz.

AI Görsel Kalitesi Artırma Aracı nedir ?

Akıllı Görsel Arttırma sayesinde, görselin kalitesinden ödün vermeden çözünürlük artırmak çok kolay bir hale geliyor. Bir miktar netleştirilmesi gerektiğini düşündüğünüz görselleri seçtikten sonra yapay zekanın görsel işleme aracına yükleyin ve bırakın yapay zeka, makine öğrenimi ile görsellerinizi yüksek çözünürlükte oluştursun.

letsenhance.io

Ücretsiz ve Online Fotoğraf Netleştirme Sitesi

İlk önerimiz sizlere letsenhance.io adlı site olacaktır.  “Sonuçlar kesinlikle etkileyici. Temel bir Photoshop enterpolasyon yöntemiyle büyütülmüş birkaç küçük resimle karşılaştırdık” ifadesiyle yaptıkları işin kalitesini de özetliyorlar. 

letsenhance.io’ya görselimi nasıl yükleyebilirim ?

İlk olarak letsenhance.io sitesine giriş yapın. Google ya da Facebook hesabınız ile kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. “Drop your images” butonundan hangi görselinizi düzeltmek istiyorsanız araca yükleyin ve daha sonrasında “Start” bölümüne tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz. Ek olarak da alt kısımda görselin çıktığı yerde, ok işaretinin üstüne tıklayabilir ve görseli yüksek kalitede, HD olarak indirebilirsiniz. Görsellerinizi bu şekilde kalite bir hale getirebilir ve HD olarak görüntüleyebilirsiniz. Sizler de bu şekilde saniyeler için resimlerinizi kalite duruma getirebilirsiniz.

Ücretsiz ve Online Fotoğraf Netleştirme Sitesi

Zyro

Ücretsiz ve Online Fotoğraf Netleştirme Sitesi

İnternette gezinirken görüp çok hoşunuza giden ama ne yazık ki kullanılamayacak derecede kalitesiz görseller oldu mu ? Zyro bunun üzerine geliştirilmiş bir araç. Birkaç tıklama ile görselinizin çözünürlüğünü arttırır ve boyutunu büyütür. Yapay zekalı çözünürlük arttırıcı sayesinde kalitesinden ödün vermeden fotoğraflarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Peki bu AI Görsel Kalitesi Arttırma Aracı nasıl çalışıyor?

Yüklediğiniz görselin çözünürlüğünden ödün vermeden görselin kalitesini arttırmak için derin evrişimli sinirsel ağlar kullanılıyor. Bir beyine de benzetebilirsiniz bir anlamda. Bu ağlar, büyük görüntü veri kümelerine göre ayarlanmış olmakta olup her tür görüntünün temel özelliklerini öğrenmektedirler. Örnek olarak, bilgisayar bir tuğla duvarın düşük çözünürlüklü bir fotoğrafını görürse eğer, görseldeki tuğla dokusunun nasıl olduğunu bilecektir ve ayrıntıları kendisi, makine öğrenimi sayesinde dolduracaktır. Bu şekilde görüntü daha gerçekçi bir şekle gelecektir. Makine öğrenimi veya yapay zekâdan önce, daha büyük görsel istediğinizde, resmi büyütmek için pikselleri en az 2 kere tekrarlamanız gerekirdi. Ancak sadece pikselli veya bulanık resimler elde ederdiniz. Teknoloji ve yapay zekanın gelişmesi ile bu gibi sorunlara çözümümüz var.

InFreza

InFreza projesinde sizlerle birlikte Teknoloji başlığı altındaki makalelerle HEP BERABER kendimizi geliştirebileceğimiz bir platform yaratıyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu